Parko alumnas, NFQ Technologies vadovas Paulius Insoda:
„Dvidešimt metų dirbu NFQ Technologies ir beveik dešimtmetį esu įmonės CEO. Į Tech-Park atėjome būdami maža įmonė Kaune su vos dvidešimčia darbuotojų, per šį laikotarpį išaugome į 900 darbuotojų turinčią tarptautinę įmonę septyniose valstybėse. Pradėjus verslą svarbu turėti ir infrastruktūrą, ir pagalbos jį plėtojant. Sukaupta patirtis mums leidžia padėti tam tikrus veiksmus atlikti ženkliai greičiau ir su didesne sėkme, palaikyti bendruomenės naujokus ir paremti juos sudėtingesniu augimo laikotarpiu.“
ELINTA įmonių grupės – vienas didžiausių pramonės automatizavimo paslaugų ir produktų tiekėjų Lietuvoje generalinis direktorius dr. Vytautas Jokužis:
„ELINTA – pramonės automatizavimo įmonė. Šioje srityje mes dirbame jau virš 30 metų. 2010 metais mes įmonės viduje pradėjome kurti naujus produktus ir auginti startuolius. Kūrėme elektromobilių įkrovimo stoteles, robotizuotas gamybines linijas, elektromobilius, elektrines pavaras dviračiams ir dar daug kitokių inovatyvių gaminių. Bendrai ELINTA įmonių grupės pardavimai 2022 metais paaugo 77,6% ir viršijo 35 mln. EUR.“
Kirotech, IT programavimo paslaugų įmonės, kuriančios inovatyvias B2C ir B2B el. komercijos platformas ir sprendimus vadovė Gintarė Kmitienė:
„Džiaugiuosi, kad pasibaigus metams skaičiuodami veiklos rezultatus, galime sakyti, kad 2022 metai buvo turtingi tokiomis tvariomis partnerystėmis. Partnerystės taip pat padėjo pamatus ambicingiems bendriems tikslams ir ateičiai. Praėjusių metų gale nuoseklus darbas įvertintas ir Clutch.co platformoje, kurioje buvome išrinkti kaip vieni iš 2022 m. B2B paslaugų lyderių Lietuvoje.“
KTU Nacionalinio inovacijų ir verslo centro vadovas Dr. Mindaugas Bulota:
„Kauno startuolių ekosistemos labai stipriai subrendo ir susibalansavo, nes atsirado kritinė masė sėkmingų startuolių, kurie gali ne tik dalintis savo žiniomis bet ir investuoti į augančias įmones. Bendruomenė didėja ir formuojasi kritinė masė, kuri gali sudaryti sąlygas idėjoms virsti realybe. Labai svarbu yra padėti ekosistemos naujokams atrasti reikalingus ryšius, sudaryti sąlygas bendrauti.“
Tech-Park Kaunas inovacijų bendruomenės narys VILIM ball terapinį įrenginį sergantiems Esencialiniu tremoru arba Parkinsono liga sukūrusios komandos vadovas dr. Mantas Venslauskas:
„Manau startuolių ekosistema kas metai Kaune vis auga ir pildosi naujais tos sistemos dalyviais, kalbant ne tik apie startuolius, bet ir apie įvairius akceleratorius, fondus, įvairias ES ar šalies finansuojamas priemones startuoliams.Tech-Park Kaunas, manau, yra ideali vieta startuoliui augti. Labai džiugu, kad kasmet Parkas gali pasiūlyti vis naujų priemonių, kurios padeda startuoliams augti.“
Inovacijų agentūros Proveržio sričių departamento direktorius Paulius Petrauskas:
„Dėl to reikia vystyti startuolių ekosistemas. Kauno startuolių ekosistemai itin svarbu stiprinti sinergiją su universitetais ir mokslo institutais. Tai prisideda teikiant bendras paslaugas, startuolių bei užsienio startuolių trumpalaikį vystymą (softlanding) Tech-Park Kaunas infrastruktūroje. Ši sinergija leistų Kauno startuolių ekosistemai išnaudoti itin svarbų universitetų bei mokslo institutų vaidmenį stiprinant inovatyvių produktų ir paslaugų atsiradimą.“
Lietuvos Respublikos Inovacijų ir ekonomikos ministerijos Inovacijų departamento direktorius Ričardas Valančiauskas:
„Siekiant dar labiau vystyti Kauno startuolių ekosistemą, reikia skatinti talentų ir užsienio startuolių pritraukimą į Kauną, teikti svarią pagalbą startuoliams pradiniuose verslo vystymo etapuose – užtikrinant akceleravimo, mentorystės paslaugas, prieigą prie aktualios infrastruktūros ir finansinių išteklių.“
Tech-Park Kaunas inovacijų bendruomenės narys, robotikos sprendimų kūrimo įmonės Rubedos bendraįkūrėjas ir CCO Linas Vaitulevičičius:
„Nors 2022-ieji buvo kupini ekonominių ir geopolitinių iššūkių, tokių kaip karas, oficialiai nepaskelbtas Kinijos kerštas dėl Taivano, tiekimo sutrikimai dėl energetikos pasiūlos ir paklausos „amerikietiškųjų kalnelių“, Rubedos sugebėjo pasiekti visų laikų pajamų augimo rekordą – 270 procentų! Tuo išties didžiuojamės. Pastarųjų metų nuosavos ir rizikos kapitalo investicijos į robotikos sprendimų intelektualinės nuosavybės kūrimą davė pirmąją realiai apčiuopiamą grąžą. Pradėjome dirbti su viena didžiausių pasaulyje siuntų pristatymo bendrove, kuriai šiuo metu diegiame automatinio siuntų rūšiavimo sprendimą Vakarų Europoje, naudojat savivaldžius šakinius krautuvus-robotus.“