Žaliosios iniciatyvos įgauna pagreitį ir Lietuvoje. Kaip jas sutinkame ir įsitraukiame? Ko reikia, kad sąmoningumas šioje srityje augtų? Kauno MTP kartu su partneriu VDU Žemės ūkio akademijos verslo ir socialinės partnerystės centru kviečia į tvarumo praktikas urbanistikoje pristatysiantį renginį „AGROS. Kaip kurti tvaresnį ir žalesnį miestą?“
„Džiugina tai, kad verslas, pačios įmonės atranda tvarumą ir jį vertina ne tik statydamos pastatus, bet ir kasdieniuose žingsniuose. Paveikiausios tos iniciatyvos, kurios eina iš apačios į viršų, todėl svarbu būti atviriems naujoms idėjoms ir matyti miestą kaip daugybės sudedamųjų visumą“, – sako Kauno technologijos universiteto profesorė dr. Lina Šeduikytė, pristačiusi tvarumo kryptis statybų sektoriuje.
Stogus kaip žaliosios infrastruktūros dalį pristatė Lietuvos kraštovaizdžio architektų sąjungos pirmininkas, VDU Žemės ūkio akademijos lektorius Mantas Pilkauskas. Kaip stogus pritaikyti stogus miesto bitininkystei skatinti pasidalino SBA inicityvos „Susibičiuliaukime!“ koordinatorius Petras Lingė ir kvietė pasivaišinti ant Kauno ir Vilniaus stogų gyvenančių bičių suneštu medumi.
„Miesto bitininkystė ne tik skatina saugoti pasaulyje nykstančias bites, stiprina miesto žaliąją ekosistemą, bet į bendrą šeimą vienija mūsų organzacijos bendruomenę. Bičių priežiūra mūsų įmonėse Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šilutėje, Utenoje, Visagine ir Raseiniuose paskatino naujas tradicijas – degustacijas, medaus sukimo šventes, ir tapo neatsiejama įmonės dalimi“, – pastebi inicityvos koordinatorius.
Renginyje dalyvavo savivaldos atstovai, tvarumo vystymo krypčių akademinė bendruomenė, kraštovaizdžio architektūros studentai ir aplinkosaugos klausimai besidomintys aktyvistai.