Vis dažniau įdarbinami atsinaujinančios energijos ištekliai padeda įmonėms ne tik nuosekliai vystyti atsakingą, darnų santykį su aplinką kuriantį verslą, bet ilgainiui žada ir ekonominę grąžą. Tai rodo ne tik naujausios energetikos ekosistemos ekspertų įžvalgos, parengtos atsižvelgiant į pingančius inovatyvius ir ekologiškus sprendimus ar augančius tradicinių energijos šaltinių „įdarbinimo“ kaštus, bet ir augančios valstybės investicijos į atsinaujinančią energetiką. Apie tai diskutuoti ir susipažinti su naujausiomis investicijų priemonėmis kvietė spalio 25 d. Kauno mokslo ir technologijų parke vykusi, bendradarbiaujant su žurnalu „Statyba. Architektūra“ ir kitais partneriais, organizuota konferencija „Ar jau metas diegti saulės elektrines?“.
Konferencijos metu Parko direktorius dr. Vygintas Grinis pristatė „Interreg BSR“ programos iniciatyvos „Green PE“ galimybes žaliosios energetikos sprendimus kuriančiam mažam ir vidutiniam verslui. Pavyzdžiui, pasinaudoję šios priemonės siūlomais moksliniais tyrimais, saulės energiją įdarbinančių panelių konverterių gamintojai gali optimizuoti šių komponentų kūrimo procesus ir sumažinti gamybos kaštus. „Tai skatina verslą ieško naujesnių sprendimų ir pritaikyti jų kūrimo procese daugiau mokslinio įdirbio, turinčio potencialo rinkoje. Tam tikra prasme tai didina mokslo ir verslo bendradarbiavimą – juk tyrėjų pateiktos įžvalgos ir tyrimų rezultatai gali ne tik sumažinti gaminio savikainą, bet ir pelnyti konkurencinį pranašumą, pasiūlyti rinkai inovatyvų sprendimą“, - sako dr. V. Grinis.
Bendradarbiaujant su Skandinavijos šalių, Vokietijos, Latvijos, Lenkijos ir Estijos mokslinių tyrimų institutais bei universitetais, šiai iniciatyvai taip pat rengiama žaliosios energijos panaudojimo Lietuvoje apžvalga. Dėmesys skiriamas naujų medžiagų taikymo atsinaujinančių elektros energijos šaltinių srityje praktiniam taikymui, nauji elektros energijos efektyvumo sprendimai ir bendri iššūkiai, kylantys mažoms bei vidutinėms įmonėms, siekiančioms vystyti tvarų santykį su aplinka.