Vilniuje ir Kaune įsteigti CERN inkubatoriai į kuriuos kviečiame aukštųjų technologijų įmones auginti verslus su tarptautinių ekspertų pagalba. Prasideda verslų atranka – komandos kviečiamos aplikuoti iki sausio pabaigos. Lietuvai tapus vienuoliktąja šalimi, kurioje didžiausia pasaulyje branduolinės ir dalelių fizikos laboratorija CERN steigia verslo inkubatorius, Kauno mokslo ir technologijų parkas įsitraukė į CERN žinių bei technologijų perdavimo ir mokslinių tyrimų komercinimo tinklą.
Priims technologinius startuolius ir įmonių MTEP padalinius
„Inkubuosime verslus, norinčius kurti naujus produktus panaudojant CERN sukurtas technologijas. Dalelių fizika ieško atsakymų į fundamentalius klausimus apie visatos sandarą, o šios srities eksperimentai inspiruoja naujas technologijas, kurios gali būti pritaikytos kuriant inovatyvius produktus. Kviečiame prisijungti verslus, inovatyvias idėjas pritaikančius su CERN veikla susijusiose didelių energijų fizikos srityse, tokiose kaip dalelių greitintuvai, detektoriai, vakuumo technologija, kriogenika, magnetai, superlaidininkai, medžiagų mokslas bei superkompiuteriai“, – sako Kauno mokslo ir technologijų parko direktorius Vygintas Grinis.
Aplikuojančios įmonės gaus biuro patalpas „Santakos“ slėnyje, kuriame veikia Kauno mokslo ir technologijų parko technologinių verslų bendruomenė. Slėnio laboratorijų erdvėse veikiantys KTU mokslininkai ir tyrėjai atveria modernias laboratorijas inovacijų vystymui, be to, CERN technologijų įmonėms bus suteikiamos ir užsienio ekspertų konsultacijos. Atrankoje dalyvauti kviečiami startuoliai, spin-off įmonės ir padaliniai, bei visos jaunos bendrovės, turinčios verslo idėjų, kurių įgyvendinimui trūksta technologinių žinių. Verslo idėja turi būti paremta arba susijusi su CERN turimomis technologijomis ir intelektine nuosavybe.
Paraišką galima užpildyti svetainėje cern.lt iki 2020 m. sausio paskutinės dienos. Norinčiųjų dalyvauti atrankos procesas vyks kasmet, dviem etapais. Pirmame etape dalyviai turės pateikti preliminarų verslo ar produkto pasiūlymą, pabrėždami technologinės ar praktinių žinių paramos iš CERN poreikį. CERN ir Lietuvos inovacijų centro ekspertai išrinks iki 5 geriausių pasiūlymų, pateksiančių į antrąjį etapą. Jame atrinktiems dalyviams teks parašyti išsamų verslo planą. Antrojo etapo pabaigoje vertinimo komisija išrinks iki 3 nugalėtojų, kuriems bus skiriama finansinė bei kita inkubatoriaus siūloma parama.
Unikalus atvejis Vidurio ir Rytų Europoje
„Tai pirmas toks atvejis istorijoje, kai didžiausios ir pažangiausios mokslinių tyrimų organizacijos pasaulyje verslo inkubatorius steigiamas asocijuotojoje narėje. Verslo inkubatorius CERN yra iš viso įsteigusi tik dešimtyje valstybių. Lietuva bus simbolinė vienuolikta, kurios verslui atsiveria unikali galimybė pasinaudoti naujausiais CERN išradimais, duomenų baze ir sukaupta patirtimi“, – sako Lietuvos inovacijų centro atstovas Adomas Jelinskas.
Inkubatorius įsikūręs dviejuose technologijų parkuose: Saulėtekio slėnyje Vilniuje ir Kauno mokslo ir technologijų parke Kaune. Vilniaus Saulėtekio slėnyje ir Kauno Mokslo ir technologijų parke steigiami CERN verslo inkubatoriai bus pirmi Vidurio bei Rytų Europoje, todėl turės didelę reikšmę viso regiono mokslo ir verslo vystymuisi.
Lietuva praėjusiais metais pirmoji iš Baltijos šalių buvo priimta į CERN asocijuotąja nare. Narystė leidžia Lietuvos mokslininkams dalyvauti CERN mokslinių tyrimų programose, vystyti inovatyvias verslo įmones, plėsti Lietuvos pramonės potencialą, mokytojams – tobulinti kvalifikaciją fizikos srityje, o jauniesiems mokslininkams – stažuotis šioje vienoje didžiausių ir pažangiausių pasaulyje mokslo organizacijų.
Daugiau informacijos: www.cern.lt