Kas svarbiausia kuriant savo verslą? Idėja, tinkama komanda, gerai parengtas biudžeto planas ar pasirinktos pardavimų taktikos? Nuoseklumas ir mokymasis augti – sako patyrę verslo konsultantai. Daugiau nei 30 verslų kūrėjų iš Birštono, Utenos ir Rokiškio birželio pabaigoje susitiko Kauno mokslo ir technologijų parke kontaktų mezgimo renginyje, kur ne tik pasidalino savo kasdieniais iššūkiais, bet ir sėmėsi įkvėpimo iš technologijų kūrėjų.
Šis kontaktinis renginys užbaigė Inovacijų agentūros įsteigtuose Birštono, Utenos ir Rokiškio bendradarbystės centruose „Spiečius“ kelis mėnesius vykusią verslo akseleravimo programą. Inovacijų agentūros programa vyksta 13-oje bendradarbystės centrų „Spiečius“, o Birštono, Utenos ir Rokiškio miestuose ją įgyvendina Birštono savivaldybė, Utenos rajono savivaldybė ir Rokiškio rajono savivaldybė – šiuose miestuose programą veda Kauno mokslo ir technologijų parkas.
„Verslai regionuose jau nebeturi rinkos apribojimų – atsidūrę skaitmeninėje erdvėje tampa pasiekiami visam pasauliui, Labai svarbu išskirti tikslų rinkos segmentą, į kurį ir bus dedamos pardavimų, marketingo pastangos, kad rezultatai džiugintų ir verslas nestovėtų vietoje. Apie tai kalbėjome, kūrėme įgyvendinimo strategijas su akseleruojamomis komandomis“, – sako Birštono, Utenos ir Rokiškio miestuose vykusią programą koordinuojanti projektų ekspertė Birutė Velykienė.
Kontaktiniame renginyje susitiko akseleravimo programos dalyviai – tvarios mados, kūrybinių industrijų, grožio paslaugų atstovai, skaitmeninio marketingo kūrėjai, sveikatinimo paslaugų verslininkai ir kiti. Savo versle išmoktas patirtis susirinkusiems pristatė skonių patirtis kuriančios komandos „Žali žali“ įkūrėjas Vincas Benevičius.
„Žengiantiems pirmuosius žingnius tikrai konkurencingoje rinkoje neužtenka susikoncentruoti tik į savo amato teikiamą malonumą. Tai viena svarbiausių pamokų. Reikia ieškoti būdų kaip optimizuoti verslo procesus, nes būtent jūsų, kaip įmonės vadovų, laikas yra baigtinis išteklius“, – pastebi V. Benevičius.
„Nutolę mažesnių miestų verslai nepelnytai yra izoliuoti nuo mokslo ir technologijų slėnių, kuriuose ir verslas, ir mokslas kuria ateities technologijas. Tad žingsnis į tradicinius verslus regione ir jų priartinimas prie mokslo ir technologijų kūrimo židinių, ateityje gali paskatinti kurti inovatyvesnius, konkurencingesnius verslus. Tačiau reikia atkreipti dėmesį, kad smulkūs verslai orientuoti į vietos regiono vartotojų poreikius, ir yra arti savo žmonių, tad inovuojant savo verslą, skatina ir kokybiškesnį žmonių gyvenimą regione“, – sako Kauno mokslo ir technologijų parko direktorius Paulius Nezabitauskas.
Verslų įkūrėjai renginio metu ne tik pristatė savo kuriamus sprendimus, produktus, bet ir rengė trumpuosius verslo pristatymus. Tai leido koncentruotai perteikti savo verslo idėją, svarbiausias kuriamas vertes ir skintis kelią į naujas efektyvias verslo partnerystes.
„Ši akseleravimo programa yra subalansuota konkrečiai regionų verslininkams – ji padeda ugdyti pradedančiųjų, smulkiųjų verslininkų verslumo kompetencijas, suteikia praktinius įrankius, skirtus tiek verslo pradžiai, tiek jo augimui. Ši programa vyksta net 13-oje miestų, todėl ne tik padeda stiprinti Lietuvos verslo kompetencijas, bet leidžia „Spiečiuose“ susibūrusioms verslo bendruomenėms, programos kontaktiniuose renginiuose prisistatyti, susipažinti ir rasti bendrų sąlyčio taškų”, – kalba Indrė Gendroliūtė – Gerulienė, Inovacijų agentūros Bendrųjų verslo kompetencijų departamento Regioninės verslo transformacijos skyriaus vadovė.