Žiedinės ekonomikos principai tampa vis svarbesni atvirose kūrėjų erdvėse (angl. makerspace). Tech-Park Kaunas, dalyvaujantis tarptautinės Interreg Baltijos jūros regiono programos „Circular Spaces“ projekte, kviečia susipažinti su pagrindiniais rezultatais ir pasinaudoti skaitmeniniais įrankiais bei metodine medžiaga, padedančias vystyti ir veikti tvaresnėse erdvėse. Šie ištekliai suteikia aiškias gaires, praktinius įrankius ir bendradarbiavimo galimybes, leidžiančias kūrėjams, startuoliams bei MVĮ efektyviai pereiti prie žiedinės gamybos modelių. Nesvarbu, ar ieškote struktūrizuotų mokymų, ar strateginių rekomendacijų, šie įrankiai padės kurti tvaresnę ateitį.
Viena pagrindinių rezultatų – Žiedinių kūrėjų erdvių mokymų programa, apimanti 9 esmines temas, susijusias su tvaria gamyba ir inovacijomis. Dalyviai gali mokytis visos programos nuosekliai arba pasirinkti tik aktualiausias temas pagal savo poreikius. Programa apima tokius svarbius aspektus kaip žiediniai verslo modeliai, „design thinking“ metodikos taikymas ir tvarios gamybos principai, suteikdama kūrėjams reikiamus įrankius ir žinias sėkmingai integruoti žiedinės ekonomikos metodus į savo veiklą.
Taip pat, komandos išleistos gairės „Žiedinė atvirų kūrybinių erdvių transformacija“ suteikia aiškų veiksmų planą, kaip kūrėjų erdvėms tapti tvaresnėms. Gairėse pateikiama 10 svarbiausių žingsnių, reikalingų sėkmingam perėjimui prie žiedinės gamybos. Kiekvienas žingsnis papildytas aiškiu veiksmų sąrašu, taip pat naudingų įrankių ir šablonų rinkiniu, kurie padeda sklandžiai įgyvendinti pokyčius ir optimizuoti procesus atvirose kūrėjų erdvėse.
Norintiems bendradarbiauti ir dalintis gerosiomis praktikomis, sukurta skaitmeninė žiedinės ekonomikos bendradarbiavimo platforma „Makertech.com“ aplinkoje. Ši platforma leidžia kūrėjams, MVĮ, startuoliams ir tiekėjams jungtis, keistis idėjomis ir įgyvendinti tvarias iniciatyvas kartu. Platformoje galima surasti ir atvirose kūrėjų erdvėse vystomus darbus ir produktus. Be to, siekiant užtikrinti patogų naudojimą, parengtos Skaitmeninio įrankio gairės, pateikiamos DUK (Dažniausiai užduodamų klausimų) formatu, kurios padeda lengvai perprasti platformos funkcionalumus. Išbandykite bendradarbiavimo įrankį čia: makertech.com
Sužinokite daugiau apie Interreg Baltijos jūros regiono programos „Circular Spaces“ projektą