Pokyčiams organizacijose reikia ruoštis ir itin glaudžiai bendradarbiauti tarpusavyje juos pradėjus – tai neabejoja šiuolaikinių įmonių vadovai. Inovacijos taip pat reiškia pokyčius, taigi jas diegianti komanda susiduria su ne tik su naujovės pritaikymo, bet ir pokyčių keliamais iššūkiais. Kaip visa tai suvaldyti ir kuo sklandžiau pasiruošti norimam sėkmingam rezultatui – gruodžio 11-13 dienomis vykusiuose tarptautiniuose mokymuose domėjosi Kauno mokslo ir technologijų parko (Kauno MTP) komanda kartu su Erasmus+ programos projekto „Flourish“ partnerių atstovais. Mokymų dalyviai analizavo inovacijų diegimą organizacijose procesą.
„Naujoves diegia ne tik technologijų startuoliai, kurių daugiausia mūsų Kauno MTP inovacijų bendruomenėje, bet ir bet kuri kita organizacija. Pavyzdžiui, komandos komunikaciją palengvinančios įrankio pritaikymas organizacijos projektų skyriui taip pat susidurs su inovacijos pritaikymo etapais ir šiuo atveju jiems ypač praverstų pokyčių koordinatorių įsitraukimas ir tokiu būdu suvaldoma ir optimizuojama situacija“, - pastebi „Flourish“ projekto Lietuvoje atstovė Ramunė Guogienė.
Mokymų metu dalyviai nagrinėjo vienos konkrečios organizacijos pavyzdį ir simuliavo darbą su jos komanda nuo pirmo susitikimo iki gautino rezultato – problemos išsprendimo veiksmų plano. Iš pradžių, pirmąją mokymų dieną inovacijas skatinančių organizacijų atstovai susipažino su įmonės pirminės konsultacijos procedūra ir situacijos joje diagnozavimu.
„Svarbu ne tik išmanyti procesus, bet ir laiku bei aiškiai tai komunikuoti su komanda. Žinoma, tai reikalauja nemažai įdirbio, bet atsiperka. Komanda ne tik glaudžiau bendradarbiauja, nebijo pati siūlyti gimusių idėjų ir tobulinimo galimybių, bet ir pats procesas „nepasimeta“ neaiškumų ir organizacijos vidinės komunikacijos informacinio triukšmo fone“, – pastebi Kauno MTP inovacijų bendruomenėje dirbanti R. Guogienė.
Dalyviai mokėsi, kaip padėti organizacijai įsivardinti svarbiausias spręstinas problemas bei padėti jos komandai nustatyti sprendimo trukdžius. Antrą mokymų dieną dalyviai praktiškai taikė kūrybiško problemos sprendimo (angl. Creative Problem Solving) metodą. Būsimi treneriai mokėsi būti šio metodo fasilitatoriais. Paskutinė diena buvo skirta darbui su mažomis grupėmis, dalyviai koordinavo kelias kūrybišką problemos sprendimo metodiką taikančias komandas.
Kauno mokslo ir technologijų parkas, prisijungęs prie tarptautinio, Europos šalių inovacijų ekosistemos vystytojus jungiančio projekto „Flourish“, padeda inovacijų bendruomenei ugdyti naujovių kūrimui, diegimui ir pritaikymui reikalingus įgūdžius. Kuriami mažų ir labai mažų įmonių komandoms skirti metodai padės sparčiau diegti pokyčių procesus komandose.