Kauno mokslo ir technologijų parko jaunų verslų bendruomenei Inovatorių pusryčių metu „Investors hour“ prisistatė tarptautinių investicinių fondų atstovai Lietuvoje. Renginyje viešėjo „Startup Wise Guys“, „Open Circle Capital“, „70 Ventures“, „Iron Wolf Capital“ rizikos kapitalo fondų atstovai, kuriems kuriamas naujoves pristatė tiek Kauno MTP bendruomenėje įsikūrę startuoliai, tiek kitos komandos iš Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos.
„Ieškome, pirmiausia, stiprių žmonių – stiprių lyderių ir komandų, kurios dažniausiai apibrėžiamos prieš tai turėto verslo patirtimi. Domimės deep tech, orientuojamės SaaS, B2B sektoriui skirtomis sąsajomis, taip pat domina ir autonominės transporto priemonės, dronų komponentų kūrėjai, vystantys dirbtiniu intelektu įgalintas žemės stebėjimo sprendimus“, – apie tendencijas, ko tikisi investuotojai, kalbėjo rizikos kapitalo fondo „Open Circle Capital“ partneris Rokas Tamošiūnas.
Ne tik komandos svarbą, bet ir gebėjimą augti tarp inovatyviomis idėjomis degančių kūrėjų akcentavo ir „Startup Wise Guys“ rizikos kapitalo fondo ir akceleratoriaus komandos narys Dmitrij Sosunov. „Netikime, kad startuoliai gali augti po vieną – buriame bendruomenę, kad jie būtų vienoje vietoje ir mokytųsi kartu. Žinoma, atrenkant svarbu komandos kuriamas produktas – kad jis būtų MVP (angl. minimal viable product) arba kitaip – būti išvystyto prototipo stadijoje“, – kalbėjo investuotojas.
Kitas svarbus perspektyvaus ir trokštamo investuotojų portfelyje startuolio bruožas, kurį išskiria rizikos kapitalistai, yra kuriamų inovacijų rinka – kuo didesnė ir globalesnė jos dalis aprėpiama, tuo daugiau tikimąsi sėkmės atvejų. „Norime ambicingų žmonių, kurie norėtų kurti produktus ne tik Lietuvai, bet bent jau Europai“, – akcentavo į verslo verslui produktų ir paslaugų kūrėjus besiorientuojančio „70Ventures“ rizikos kapitalo fondo partneris Gytenis Galkis.
Savo veiklą pristatė ir sumanios specializacijos krypčių inovacijas auginsiančio, pernai susikūrusio rizikos kapitalo fondo „Iron Wolf Capital“ partneris Žygimantas Susnys. Investicinėje bankininkystėje ir antreprenerystėje dešimtis metų patirtį skaičiuojantys šio fondo įkūrėjai vertina gerai parengtą verslo planą ir startuolio vizijos po 5-7 metų realistiškumą. Technologinių krypčių produktus ir paslaugas investuotojams pristatė per 15 komandų. Iki 3 minučių trukmės pitch‘ų metu kūrėjai pristatė savo prototipus ir kokių investicijų tikisi, vėliau su investuotojais verslininkai kalbėjosi asmeniškai.
„Tet-a-tet startuolių ir investuotojų susitikimai skatina ne tik naujų investicinių sandorių atsiradimą, bet ir jaunų verslų pasirengimą spartesniam vystymuisi. Ne paslaptis, kad kartais, kurdamas savo produktą, nesižvalgai aplinkui, nematai ką veikia konkurentai, kokie verslo „trendai“ supa aplink, ko nori investuotojai ir pan. Tokie susitikimai skatina pasirengti, pamatyti ką ir kaip daro kolegos, ragina pasitempti ir iš naujo pažvelgti į savo verslą“, – kalbėjo vienas iš Inovatorių pusryčių organizatorių Kauno MTP Inovacijų ir verslumo departamento direktorius Paulius Nezabitauskas.