Inovacijų kūrėjams reikia ne vien finansinio užtikrinimo, bet ir startuoliško lankstumo. Apie tai kalbėjomės naujajam sezonui į Kauno mokslo ir technologijų parką grįžtuose Inovatorių pusryčiuose. Tai – didžiųjų, inovacijoms atvirų Lietuvos korporacijų ir technologijų startuolių verslo partnerystei skatinti skirta susitikimų serija. Penktadienį vykęs renginys su daiktų interneto sprendimus vystančios „Teltonika Telemedic“ įmonės atstovais pakvietė kavai ir pokalbiui apie tai, kas šiandien svarbiausia versle medicinos, biotechnologijų ir sveikatos sektoriuje.
„Teltonika Telemedic“ padalinio komanda apžvelgė rinkos naujoves ir tendencijas, būdus imtis bendrų verslo partnerystės projektų. Dėmesys skirtas ir tarptautinei „Scale-up Champions Startup-Corporate Collaboration“ programai, kuri padėjo kauniečiams susipažinti ir užmegzti ryšius su biometrinių duomenų stebėjimo programų kūrėjų „WITO“ startuoliu Ispanijoje.
„Džiaugiamės galimybe didžiosioms korporacijoms prisidėti atskleidžiant inovacijų bendruomenės potencialą. Juk labai dažnai MTEP sprendimų kūrimo ir taikymo srityje korporacijų padaliniai susiduria su naujovių taikymo iššūkiais, kuriuos startuoliai jau vysto ar vystė ir gali pasidalinti patirtimi arba net prisijungti prie naujų projektų“, – sako Kauno MTP MTEP paslaugų plėtros ekspertė Jūratė Danėnienė.
Pusryčiuose dalyvavo daugiau nei dešimties startuolių atstovai, taip pat Lietuvos sveikatos mokslų universiteto technologijų perdavimo ir MTEP produktų komercializavimo specialistai. Pastarųjų teigimu, išaugęs medicinos technologijų kūrimas tiek universetiniuose startuoliuose, pasaulinėse kompanijose, skatina ieškoti būdų kurti kuo kokybiškesnius produktus.