Šį rudenį startavo ne tik antrasis Kauno mokslo ir technologijų parko verslo akceleravimo programos „Evolut 4.0“ sezonas. Savo patirtimi apie novatoriškus metodus diegiančio vaikų ugdymosi akademijos įsteigimą dalijasi pirmojo „Evolut 4.0“ pavasario sezono dalyviai – „Family Lab Academy“ visuminio ugdymosi šeimai akademijos įkūrėja Jovita Starkutė. Taigi kaip verslo aktyvinimo metodikos padėjo pasirengti naujos veiklos startui inovatyvaus švietimo srityje?
Dar rugpjūčio pabaigoje į savo kūrybiškas erdves šeimos akademija pakvietė būsimus dalyvius susipažinti ir surengė praktinių užsiėmimų seminarų ciklą mažylių tėveliams. Anot idėjos iniciatorių, tai efektyvus būdas sumažinti įtampą, atsakyti į rūpimus klausimus dėl būsimų pokyčių šeimoms bei pasiruošti smagiam kokybiškų užsiėmimų laikui namuose. Vėliau prie tėvelių prisijungė ir atžalos, taip palaipsniui į užsiėmimus įtraukiant visą šeimą. „Iš pradžių stipri psichologų ir praktikų komanda vedė seminarus tėvams, o vėliau savaitgaliais prasidėjo ir kūrybinės dirbtuvės visai šeimai. Šiuo metu vyksta kūrybiniai užsiėmimai įvairaus amžiaus vaikų grupėms darbo dienomis“, – sako edukologė J. Starkutė.
„Family Lab Academy“ tarpdisciplininė ankstyvojo ugdymo programa remiasi visapusiško ugdymosi sistema, apjungiančia įvairių mokslo ir meno sričių disciplinas, integruojanti STEAM (meno, gamtos mokslų, matematikos) sritis ir ugdanti komunikavimo, bendradarbiavimo, kritinio mąstymo bei kūrybiškumo kompetencijas.
„Kūrybiniai užsiėmimai vaikams grįsti patyriminio mokymosi principais, todėl užsiėmimai vyksta žaidimų principu. Vaikai žaisdami patys tyrinėja, ieško ir atranda, išbando ir kuria naujas patirtis. Kadangi užsiėmimų turinys ir veiklos yra kurtos atsižvelgiant į skirtingus vaikų amžiaus tarpsnius, veiklos yra adaptuotos būtent konkretaus amžiaus vaikus turinčioms šeimoms. Pavyzdžiui, kūdikių grupė nuo 6 mėn. amžiaus kartu su tėveliais atlieka užduotis su valgomais dažais, kurie leidžia mažyliams piešiant pasitelkti ir skonio pojūtį“, – pasakoja šeimos akademijos iniciatorė.
Kauno mokslo ir technologijų parko verslo akceleravimo programoje „Evolut 4.0“ dalyvavusi edukologė sako, kad ši patirtis vertinga pradedančiam verslui. Seminarų ir kūrybinių dirbtuvių metu įgytos žinios, įvairūs, visapusiški dalyviai bei diskusijos su jais, ir susitikimų metu sukurta pasitikėjimo ir geranoriškumo aplinka, skatino dalyvę ir suteikė pasitikėjimo. „Programos struktūra, seminarų turinys, diskusijos, suteikiami įrankiai padėjo idėjai materializuotis. Vieni didžiausių privalumų – profesionalūs lektoriai, kurie skatino ieškoti, abejoti ir pažiūrėti į viską plačiau, kitaip. Nuo pat pirmųjų programos susitikimų ir seminarų tapo aišku, kad kitas žingsnis plėtojant verslo idėją bus tiesiog tai padaryti“, – teigia J. Starkutė.