Universalią prieigą prie medicininių duomenų užtikrinanti medicininė programinė įranga „MedDream“ kartu su naująja technologija „MedCAD“ padeda greičiau aptikti ligas, diagnozuojamas analizuojant medicinos vaizdus. Kaip pasitelkus dirbtinį intelektą (DI) ir algoritmus pagreitinti medicininių duomenų analizę bei palengvinti medicinos specialistams darbo krūvį, atsakymus žino Kauno mokslo ir technologijų parko inovacijų bendruomenėje įsikūrusi medicinos technologijų įmonė „Softneta“.
„Mūsų kurta technologija, kartu su integruojamais DI algoritmais gydytojams padeda greičiau ir tiksliau išanalizuoti magnetinio rezonanso, kompiuterinės tomografijos tyrimus ar rentgeno vaizdus. „MedDream“ programinė įranga suteikia galimybę atvaizduoti medicininius vaizdus, o „MedCAD“ technologija – integruotiems dirbtinio intelekto įrankiams apdoroti duomenis. Prieš įkeliant į sistemą, duomenys nuasmeninami – tai užtikrina saugumą“, – sako vienas iš įmonės įkūrėjų bei generalinis direktorius Vytautas Baublys.
Kauniečių kurtą technologiją Europos Komijos rengiamoje tarptautinėje REGIOSTARS 2021 programoje žiuri nariai atrinko į perspektyvių sprendimų kūrėjų finalininkų gretas. Inovacija buvo nominuota Išmaniosios Europos kategorijoje, kaip vienas gerųjų vietinių įmonių konkurencingumo didinimo skaitmeniniame pasaulyje pavyzdžių.
Lietuvių sukurta technologija išsprendžia prieigos prie diagnostinių vaizdų trūkumo problemą: pacientai turi tiesioginę prieigą prie medicininių duomenų, o dirbtinis intelektas gali būti integruotas neribotai. „Pastebėjome, „MedDream“ programinę įrangą medikų bendruomenės vertina todėl, kad ji gali būti pritaikoma kiekvienos sveikatos priežiūros įstaigos infrastruktūrai ir nereikalauja papildomų išteklių“, – akcentuoja V. Baublys.
Lietuviai vysto medicinos vaizdų ir komunikavimo sprendimus, gerinančius pacientų sveikatos priežiūros kokybę, jų sprendimai naudojami daugiau nei 64 šalyse visame pasaulyje. Vienas iš gerosios patirties pavyzdžių – Šveicarija, kurioje „MedCAD“ technologija yra integruota su e. sveikatos platforma. Šia platforma jau naudojasi virš 5 mln. pacientų daugiau nei 160-yje Šveicarijos ligoninių.
Balsuokite už labiausiai šiemet jums aktualią inovaciją ir padėkite kūrėjų komandai pelnyti metų startuolio apdovanojimus: DELFI portale.