Tarptautinė mokslo ir technologijų parkų asociacija (IASP) Kauno mokslo ir technologijų parko sukurtą ir testuojamą antreprenerystės ir naujų produktų vystymo programą „Evolut 4.0“ įvertino geriausiu sprendimu verslui. Rugsėjo pradžioje Isfahane (Iranas) vykusios konferencijos metu kauniečiai pelnė pirmąją vietą iš visų vertinimui pateiktų 17 atrinktų mokslo parkų ir inkubatorių sprendimų.
Dėmesio centre – atviros inovacijos ir laboratorijos mokytojams
„Gyvename antreprenerystės žinių burbulo amžiuje, kai apie verslo kūrimą kalba daugelis, tačiau kaip startuoliui atsirinkti tai, kas veikia jo atveju? Gautas apdovanojimas patvirtina, kad ekspertinis ir nuoseklus požiūris dirbant su pradedančiais verslais yra tai, kas jaunoms įmonėms padeda parinkti ir taikyti priimtinas veiklos gaires, generuojančias išmatuojamą naudą“, – pastebi Kauno mokslo ir technologijų parko Veiklos organizavimo departamento direktorius Tomas Černevičius.
Šiemet IASP dėmesį skyrė tvariems ir mokslininkų bei tyrėjų indėliu paremtiems sprendimams, kviesdami diskutuoti ir apibrėžti mokslinių žinių svarbą melagingų naujienų eroje. Antrąją vietą pelnė Kinijos Šanchajaus aukštųjų technologijų parkas, pristatęs inkubavimo programą, grįstą bendradarbiavimu tarp įvairių pramonės sektorių kuriant atvirąsias inovacijas ir taip didinant verslo įsitraukimą. Trečioji vieta atiteko Austrijos Lakeside mokslo ir technologijų parko sukurtam edukacinės laboratorijos moduliui mokytojams, siekiantiems sudominti moksleivius STEM (gamtos mokslų, dizaino ir informacinių technologijų disciplinų) mokslais.
Ieško receptų sėkmingiems startuoliams
Kauno mokslo ir technologijų parko plėtojama antreprenerystės ir naujų produktų vystymo programa „Evolut 4.0“ yra išsamus planas, padedantis jaunoms įmonėms lengviau ir greičiau įdiegti į rinką naujoves, pasiūlyti tai, kas vartotojams iš tiesų rūpi. „Esminis programos išskirtinumas – atrinkti ir testuojami pažangūs verslo ir inovacijų vystymo įrankiai, kuriuos pristato verslo konsultantai bei vėliau į mokymąsi įtraukia ir iš patyrusių įmonių suburti mentoriai. Visa tai programos metu padeda išgryninti įmonei naudingą veiklos strategiją“, – sako programą kūrusi Kauno MTP Inovacijų ir verslumo paslaugų ekspertė Vytautė Dlugoborskytė.
Kaip pastebi programos kūrėjai, pradedantys savo veiklą startuoliai dažniausiai būna girdėję apie verslo planą, o fragmentiškai šokinėdami iš vienų mokymų į kitus įgyja gana paviršutiniškas žinias, todėl labai svarbu nuoseklus darbas su jaunos įmonės komandai paskirtu verslo konsultantu, kuris atlieka nuoseklaus planuotojo vaidmenį.
Svarbiausia kuriant produktą – koncentruotis į vartotoją
Inovacijų ir verslumo departamento direktorius Paulius Nezabitauskas akcentuoja, kad kuriant „Evolut 4.0“ konsultavimo programą pradedančioms ir pažengusioms startuolių komandoms, didelis dėmesys skirtas praktiniam pasaulyje žinomų verslo ir vertės vystymo modelių pritaikymui veikloje.
„Dirbdami su startuolių komandomis, pastebėjome, jog jiedidelį dėmesį skiria produkto kūrimui ir funkcionalumui, tačiau nepastebi pilno verslo vystymo paveikslo – kas tą produktą pirks, kokia to produkto vertė potencialiems klientams, kur yra tikroji rinka, koks pardavimo modelis ir daugelis kitų aspektų. Atlikę startuolių poreikių apklausą išanalizavome situaciją ir per beveik 8 mėnesius apjungėme skirtingus verslo modelius ir metodus į vieną sistemą. Ji padės startuoliams suburti antreprenerišką komandą, gebančią kurti maksimalią vertę turinčius produktus, aktyviai ir kryptingai dirbti produkto kūrimo procese su potencialiais klientais. Taip pat padės praktiškai įgyvendinti marketingo kampanijas, vykdyti aktyvius pardavimus bei pritraukti rizikos kapitalą įmonės vystymuisi“,– pastebi P.Nezabitauskas.