Šį savaitgalį Kaune, Tech-Park Kaunas erdvėse, įvyko išskirtinis, Berlyne sukurto ir skirtinguose Europos miestuose pritaikomo formato renginys – „Startup Preschool Kaunas“ mokymai. Tris dienas trukę intensyvūs antreprenerystės kursai suteikė galimybę 15 jaunų kūrėjų ir startuolių entuziastų gilinti savo verslumo žinias bei tobulinti verslo planavimo įgūdžius. Renginio kulminacija tapo šeštadienio pristatymai (angl. pitch), kuriuose dalyviai demonstravo, kaip per trumpą laiką sugebėjo transformuoti teoriją į praktiškai pritaikomas idėjas.
Mokymus vedė charizmatiškasis „Startup Migrants“ vadovas Nicolai Strøm-Olsen, kurio asmeninė patirtis kuriant verslus ir žinios inspiravo dalyvius siekti aukščiausių rezultatų. „Kūrėjai – kūrėjams. Tai pagrindinis šių mokymų tikslas, apjungtis žinias, realias patirtis ir dalinimąsi tomis patirtimis. Džiaugiuosi, kad komandos parengė detalius pristatymus ir pasiruošė startuolio kūrimui“, – akcentavo mokymų vertę N.Strøm-Olsen.
Svarbų indėlį į renginio sėkmę taip pat įnešė ir Tech-Park Kaunas bendruomenės narys, dr. Mantas Venslauskas. Jis pasidalijo savo kelione sukūrus inovatyvų sveiktatos technologijų įrenginį – „Vilimball“, kuris mažina esencialinį rankų drebėjimą ir jau sulaukė didelio susidomėjimo bei investicijų.
„Apmąstydama savo patirtį „Startup PreSchool Kaunas“, galiu teigti, kad vertingiausia buvo išmokti praktinių problemų identifikavimo metodų, – sakė viena iš dalyvių, KTU verslo skaitmenizacijos administravimą studijuojanti Zineb Benmya, – Seminarai suteikė neįkainojamų įžvalgų, kaip suprasti rinkos dinamiką ir pastebėti neišnaudotą potencialą“.
Taip pat renginyje svečiavosi „Kaunas IN“ Verslo skyriaus investicinės aplinkos projektų vadovas Gytautas Kulakauskas, pristatęs Kauno startuolių sceną. Jo organizuojami kasmėnesiniai „Kaunastic startups meetups“ tapo platforma, kurioje startuoliai gali dalintis patirtimis ir aptarti sektoriaus iššūkius bei naujoves.
„Šis koncentruotas antreprenerystės pagrindų kursas yra puikus pavyzdys, kaip teisingai parinkta strategija ir bendruomenės sinergija skatina per trumpą laiką sukurti pagrindą ateities bandymams startuolių ekosistemoje. Viliuosi, kad renginys prisidės ir prie būsimų giliųjų technologijų startuolių steigimosi, bei verslo ekosistemos stiprinimo“, – sako Tech-Park Kaunas Inovacijų ir verslumo departamento vadovė bei „Horizon Europe“ programos startuolių ir investuotojų bendruomenę stiprinančio projekto „atTRACTION“ koordinatorė Lietuvoje Jurgita Šarkienė.
Verslumo įgūdžių praktinius kursus organizuoja „Startup Migrants“ bendradarbiaudami su tarptautine giliųjų technologijų technologijų bendruomene „atTRACTION“. „Startup Migrants“ – Berlyne ir Osle įsikūrusi komanda, kuri padeda būsimiems verslininkams įgyti antreprenerystės pagrindų.