Kaip nuotolinis darbas ir skaitmenizacija padės įveikti šiandienos pokyčius verslams, inovacijas kuriantiems startuoliams ir netgi gamybinėms įmonėms? Kauno mokslo ir technologijų parko įkurtas klasteris „Digital Rocket LT“ subūrė profesionalus ir verslo praktikus, kurie nemokamai dalinsis įžvalgomis ir konsultuos e. seminarų metu. Nuotolinės transliacijos jau nuo gegužės 7 d. vyks „15min“ naujienų portale.
Tradicinės verslo įmonės šiandien išgyvena tikrą „amerikietiškų kalnelių“ virtinę, kai rinką sustabdžius dėl Covid-19, vartotojai užvėrė parduotuvių ir paslaugų įmonių duris. Įmonės, spėjusios anksčiau priimti sprendimą ir pritaikyti e. komercijos įrankius, sugebėjo subalansuoti apyvartos praradimus, tačiau daugelis tik dabar imasi e. verslo.
„Daugelį verslų kamuoja nežinomybė ir svarstymai, kaip veikti toliau, į ką investuoti? Verslams svarbu priimti pokyčius kartu su visa komanda ir pamažu žengti į naują, popandeminį veiklos etapą, kaip verslai gyvens Post-Covid eroje“, – sako inovatyvių verslų bendruomenėje dirbantis Kauno mokslo ir technologijų parko Inovacijų ir verslumo departamento direktorius Paulius Nezabitauskas.
Įvykusių pokyčių pasekmės ir poreikis prisitaikyti prie e. komercijos galimybių, aktualios ne tik tradiciniams verslams ar gamybinėms įmonėms – išaugusi konkurencija internetinėje prekyboje verčia ieškoti naujų sprendimų ir dinamiškoje technologinių startuolių ekosistemoje.
„Tai kas turėjo įvykti per tris metus, įvyko per tris savaites. Covid-19 pakeitė žaidimo taisykles negrįžtamai – dauguma mums įprastų verslo procesų staiga persikėlė į elektroninę erdvę ir priverstinai suformavo vartotojams įpročius, kurių jie jau neatsisakys. Konkurencinę kovą laimės labiausiai skaitmenizuoti bei automatizuoti verslai bei tie, kurie dar suspės į skaitmenizacijos traukinį“, – sako IT įmonės „ES4B“ vadovas, visuomeninkas Aidas Jarušaitis.
„Stebime rekordiškus klientų el. parduotuvių pardavimus, kurie išaugo net 300-500%. Bet norint pirmauti konkurencinėje kovoje bei sėkmingai auginti verslą, privalome mažinti veiklos kaštus, dirbti efektyviai, greitai, tiksliai. Aukštesnio efektyvumo galima pasiekti tik skaitmenizuojant prekybos verslo procesus, bei plečiant skaitmeninių pardavimų kanalų tinklą“, – pastebi A. Jarušaitis ir kviečia verslus į nemokamus nuotolinius seminarus „Verslas Post-Covid eroje. Skaitmenizacija“.
Nuotolinių seminarų ciklo metu ekspertai pasidalins įžvalgomis, kaip skaitmenizuoti verslus, savo realia patirtimi ir vykdomais pokyčių projektais. Verslo praktikai atsakys į rūpimus klausimus bei individualiai konsultuos įmones. Jau šį ketvirtadienį startuoja pirmasis ciklo seminaras „Post-Covid: kokie strateginiai pokyčiai laukia versle? Kokios priemonės padeda suvaldyti krizę įmonėje?“.
Įvadiniame seminare Kauno mokslo ir technologijų parko Inovacijų ir verslumo ekspertė Inga Uus pristatys pokyčius vartotojų rinkose ir kaip tuo pasinaudoti įmonėms. Temą pratęsiantis investicinės konsultacijų įmonės „Advantes technologies“ vadovas Vilius Kontrimas pasidalins įžvalgomis, kaip optimizuoti verslo procesus, persitvarkyti ir ieškoti naujų sprendimų kartu su komanda.
Nuotolinių seminarų pradžia – gegužės 7 d. 14 val., trukmė – 1 val. 20 min. E. seminarai bus transliuojami „15min.lt“ platformoje.