Vakar Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrę jauni verslai visuomenei pristatė savo kuriamas inovacijas kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universitetu (LSMU) organizuotame Inovatorių pusryčių susitikime konferencijos „Inovacijos slaugai, reabilitacijai ir sportui“ metu.
LSMU profesorė Jūratė Macijauskienė, pristačiusi Slaugos fakulteto galimybes verslui, akcentavo mobiliųjų aplikacijų, orientuotų į medicinos darbuotojus sveikatos priežiūros organizavimui gerinti, poreikį. Patogios naudoti programėlės pagerintų ir pačių pacientų kasdienybę, siūlant aplinką gerinančius sprendimus ir galimybę pasirūpinti savo sveikata bei fiziniu aktyvumu. Anot profesorės, tokios sveikatos technologijos pasitarnautų ne tik fizinio treniravimo ir reabilitacijos pratimams demonstruoti ir vykdyti, bet ir sutrikimams diagnozuoti, komunikacijai tarp pacientų ir gydytojų gerinti, gerontechnologijoms kurti.
Šiemet, LSMU tapus Europos inovacijų instituto Sveikatos platformos inovacijų (EIT HEALTH) koordinatoriumi Lietuvoje, medicinos technologijų vystytojams atsivėrė daugiau galimybių stažuotis užsienio tyrimų centruose, perimti gerąsias patirtis ir susipažinti su šviežiausiomis medicinos inovacijų tendencijomis. Konferencijos metu šio projekto koordinatorė Irina Semeško pristatė studentams, tyrėjams ir verslininkams skirtas EIT HEALTH bendruomenės siūlomas finansavimo priemones.
Kauno mokslo ir technologijų parke įsikūrusios jaunos įmonės „Fidens“ vadovas dr. Mantas Venslauskas konferencijos dalyviams pristatė esencialinį rankų tremorą mažinantį išradimą „Vilim Ball“. Teniso dydžio kamuoliukas, siųsdamas išorinius mechaninius virpesius, leidžia pacientams pasirūpinti savo buitimi eliminavus rankų drebėjimo sukeltus nepatogumus. „Nors dažniausiai siejame rankų drebėjimą su vyresniu amžiumi, tačiau jauniausiam mūsų prietaisą naudojančiam pacientui – vos 6 metai. Sumažėjęs rankų drebulys leidžia berniukui drąsiau jaustis mokykloje ir įgyti daugiau pasitikėjimo savimi mokantis rašyti ranka“, – pastebi dr. M. Venslauskas.
Kauno MTP bendruomenėje veikiančios UAB „Indeform“ vadovas dr. Algirdas Noreika renginio metu pristatė galimybę sveikatos mokslų studentams prisijungti prie plaštakos reabilitacijai skirto sprendimo vystymo. Įtraukiantis ir smagus virtualiųjų sagų žaidimas padeda pacientui lavinti pirštų motoriką. Susidomėję studentai kviečiami prisijungti prie įmonės komandos ir tęsti šį perspektyvų projektą.
Inovacijų bendruomenėje įsikūrę „Gruppo FOS Lithuania“ pasidalijo patirtimi į Lietuvą atvedant Italijos biotechnologijų įmonę ir pakviečiant ją bendradarbiauti su Lietuvos mokslininkais. Šiuo metu vystoma išankstinė insulto grėsmės nustatymo programa yra vienas iš sėkmės pavyzdžių, kodėl užsienio tyrimų centrams naudinga imtis bendrų mokslo ir verslo projektų. Apie panašią patirtį kalbėjo ir UAB „Abili“ vadovas dr. Aurelijus Domeika reabilitacijos ir aktyvaus laisvalaikio sprendimai, balansavimo platformos bei treniruokliai, kurie gali būti diegiami kiekviename biure ir padėtų darbuotojams palaikyti bazinį aktyvumo lygį.