Pastaruoju metu vis dažniau susiduriame su išmaniojo miesto koncepcija – apie juos ne tik kalbame, bet ir kuriame. Išmanieji miesto transporto tinklai, modernizuoti vandens tiekimo ir atliekų šalinimo įrenginiai, tvaresni būdai apšviesti ir šildyti pastatus, interaktyvesnė miesto administracija, saugesnės viešosios erdvės ir senėjančios visuomenės poreikių tenkinimas – visa tai yra tik dalis išmaniojo miesto. Lapkričio 21 d. Kaune organizuotoje konferencijoje „Saulės energijos panaudojimas modernizuojant daugiabučius“, Kauno MTP direktorius dr. Vygintas Grinis pristatė išmaniųjų miestų koncepcijos aktualumą savivaldybėms pabrėždamas tarptautinio bendradarbiavimo poreikį puoselėjant IT talentus.
„Miestas, kuriame tradiciniai tinklai ir paslaugos tampa efektyvesni, naudojant skaitmenines ir telekomunikacijų technologijas, naudingas jo gyventojams ir verslui, informacinių ir ryšių technologijų (IRT) naudojimas tampa viena pagrindinių sąlygų diegiant ir plėtojant išmaniojo miesto koncepcijas savivaldybėse. Dėl to ši sritis – itin imli IT talentams, kurie galėtų pasiūlyti modernius sprendimus šiandienos gyvenvietėms urbanizacijos iššūkiams įveikti“, – akcentavo dr. V. Grinis, skaitydamas pranešimą „Išmanieji miestai“.
Savivaldybių bei tvarią išmaniųjų miestų plėtrą palaikančių organizacijų atstovai buvo supažindinti su IT talentų puoselėjimo pasitelkiant tarptautinį bendradarbiavimą galimybėmis. Konferencijos pranešimas rėmėsi „Erasmus”+ programos projektų – „SMARTIES“ ir „SoftAware“ medžiaga. Prie šių inciatyvų Kauno MTP prisijungė šių metų pabaigoje. Konferenciją organizavo kelios tarpusavyje bendradarbiaujančios institucijos: žurnalo „Statyba ir architektūra“ redakcija, Lietuvos saulės energetikos asociacija, Viešųjų investicijų plėtros agentūra bei Kauno mokslo ir technologijų parkas.
Šis straipsnis finansuojamas remiant Europos Komisijai. Šis straipsnis atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.