Neseniai pasirodžiusi tarptautinės Baltijos jūros regiono iniciatyvos „IRIS“, kurios dalimi yra ir Kauno MTP komanda, rezultatų apžvalga parodė, kad tarpusavio vertinimo mechanizmas (Peer Review) yra viena iš efektyviausių priemonių gerinti verslo inkubavimo veiklas. Naujos iniciatyvos ir verslo inkubavimo gerinimas tiesiogiai paveikė daugiau nei 300 startuolių ir antreprenerių Baltijos jūros šalių regione.
Prie „IRIS“ iniciatyvos prisijungė 14 verslo inkubavimo organizacijų iš 10 šalių, kartu ieškojusių būdų, kaip gerinti inkubavimo paslaugas mažoms įmonėms ir startuoliams. Tarptautinė komanda eksperimentavo pasitelkdami naujas technikas, vertindami vidinius organizacijos procesus ir imdamiesi veiklą optimizuojančių pokyčių.
Neseniai Startup Division publikuota rezultatų apžvalga parodė, kad tarpusavio vertinimo mechanizmas yra viena iš efektyviausių priemonių gerinti verslo inkubavimo veiklas. Visi iniciatyvos partneriai pritaikė gautas rekomendacijas, dviems trečdaliams organizacijų atsivėrė naujos bendradarbiavimo galimybės.
Taikydami tarpusavio vertinimo mechanizmą, verslo inkubatoriai atliko vertintojų ir patarėjų vaidmenį, pateikė naudingų žvalgų, sukurdami saugią ir bendradarbiavimui atvirą aplinką. Kauno mokslo ir technologijų parke tarptautinė vertintojų komanda lankėsi 2018 m. rugpjūtį. Suteiktas grįžtamasis ryšis padėjo specializuoti startuoliams teikiamas paslaugas, praplėtė veiklos geografiją, sąlygojo administracijos komandų pokyčius. Sužinoti daugiau apie tarpusavio vertinimo mechanizmo poveikį galite IRIS projekto svetainėje.
Tarptautinis Baltijos jūros regiono programos projektas „IRIS“ siekia tobulinti ir stiprinti inkubatorių organizacijų valdymo ir palaikymo pajėgumus, kaip svarbią naujovių infrastruktūrą. Į jį įsitraukę Europos šalių verslo inkubatoriai, mokslo ir technologijų parkai, verslo ir inovacijų paramos organizacijos, įvertinę verslą inkubuojančias struktūras, parengs gaires, kuriose pateikiami paramos priemonių aprašymai, skirti inovatyvaus verslo skatinimo priemonių efektyvinimui.