Inžinerinės žinios ir noras sau susikurti darbo vietą – suderinami, maža to, ši kombinacija skatina pradėti savo verslą. Tuo įsitikino Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro mokiniai, būsimi statybininkai, staliai, apdailininkai, pastatų restauratoriai ir kitų specialybių mokiniai, lankęsi Kauno mokslo ir technologijų parko Technologijų demonstravimo centre.
Mokinius supažindinome su integruotų disciplinų kasdienybe – kaip mokslininko kelią pasirinkę jaunieji tyrėjai imasi kurti inovacijas ir rinką pasiekiančius produktus dėka tarpdiscipliniškumo ir gebėjimo integruoti savo inžinerines žinias net į dizaino sprendimus.
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centro mokinius lydėję centro atstovai (profesijos mokytoja-ekspertė bei „Claim Your Future“ projekto koordinatorė Lietuvoje Agnė Morkeliūnaitė ir projektų vadovas Tomas Vilčinskas) vylėsi praplėsti akiratį, įgyti verslumo žinių ir sužinoti, kaip valdyti pokyčius ir inovacijas, bei paskatinti jaunimą išdrįsti kurti tvarų verslą. „Tai buvo įkvėpimo dirbtuvės, kur ne tik susipažinome su inovatyvių įmonių bendruomene ir verslo idėjų vystymo galimybėmis, verslumo prioritetinėmis kryptimis, bet ir susipažinome su startuolių komandomis“, – sakė profesijos mokytoja-ekspertė bei „Claim Your Future“ projekto koordinatorė Lietuvoje Agnė Morkeliūnaitė.
Mokslininkų, tyrėjų ir inžinierių išradimus bei rinkas užkariavusias inovacijas lankytojams pristatė Erasmus+ programos projekto „STEM“ koordinatorė Lietuvoje Jūratė Danėnienė. „Inovacijos augina visus verslus, taip pat ir statybų sektorių. Nors technologijų, matematikos ir inžinerinių krypčių dalykai mokymo įstaigų suole dažnai atrodo kaip itin teoriškos disciplinos, tačiau, savo akimis išvydus, ką sukūrė inžinierius, pritaikęs naujausias žinias 3D betono spausdinimo technologijai, pasisemi įkvėpimo. Sudėtingumas tampa laikina kliūtimi – norisi ieškoti sprendimų ir naujovių“, – pasakoja J. Danėnienė.
Kauno statybos ir paslaugų mokymo centras dalyvauja ir vykdo Erasmus +„Claim Your Future“ projektą. “Claim Your Future” projekto dalyviai nagrinėja socialines ir regionines problemas bei iššūkius ir galvoja, kaip inovatyviai daryti gera poveikį savoje aplinkoje, regione, šalyje. Projekto dalyviai stengiasi sugalvoti ir atrasti įdomių bei inovatyvių idėjų ir įdomių problemų sprendimo būdų, dalijasi jomis su kitų šalių studentais ir savo regiono sprendimų priėmėjais.
Mokiniai kviečiami susipažinti su kūrėjų inovacijomis Kauno mokslo ir technologijų parkui įsitraukus į „Erasmus+“ programos projektą „LEARN STEM – Innovative STEM learning in schools“. Jo metu kuriami inovatyvūs pedagoginiai metodai, skirti pagerinti STEM dalykų (Gamtos mokslų, Technologijų, Inžinerijos ir Matematikos, angl. STEM) mokymo kokybę ir padidinti mokinių susidomėjimą šiomis disciplinomis.