Penktadienį Kauno mokslo ir technologijų parko inovacijų bendruomenėje vyko verslo pre-akceleravimo programos „EVOLUT 4.0“ rudens ciklo dalyvių atranka. Trylika ambicingų komandų pasiryžę ugdyti savo verslumo įgūdžius ir išvystyti produktą. Pre-akceleravimo programa finišuos gruodžio viduryje – jauno verslo komandos prototipines produktų ir paslaugų versijas pristatys investuotojams.
„Nuo idėjos iki investuotojo – tai koncentruotas būdas „užvesti“ jūsų verslą – padaryti veikiančiu, kuo greičiau pasiekiančiu rinką, juk būtent rinka atlieka produkto ar paslaugos kokybės vertinimą. Subūrę savo sričių – pardavimų, marketingo, intelektinės apsaugos, inovacijų kūrimo, verslo strategijos ir plėtros ekspertus, padedame ambicingiems startuoliams pagreitinti verslo augimą“, – sako programos koordinatorius Paulius Nezabitauskas.
Nuotoliuose verslo prie-akceleravimo užsiėmimuose, mentorystės programoje dalyvaus medicinos technologijų kūrėjai „Exolitus“, „RamaZottius“, „NeuroEna“, taip pat paslaugų platformų „GetFix“, „ConfiStecH“ vystytojai, virtualias ir fizines bendruomenes jungiantys „SignalZen“ ir kitus sprendimus įdarbinantys verslai. Socialinių inovacijų kūrėjos vystys mobiliąją aplikaciją „Per Minutę“, virtualią trumpų, kasdienių istorijų knygą.
Keletas komandą rinkoje išbando edukacines technologijas – nuo emocinės moksleivių būklę gerinančių „HappSchool“ iki interaktyvių užsiėmimų platformos plėtotojų „B&B Projects“ ir „SUL Education“. Pramonės ir logistikos sektoriams aktualias inovacijas plėtos dronų aptikimo ir deaktyvavimo sistemos kūrėjai, robotizuotą gamybos inžinerijos platformą kurianti „Digioptima“ bei automobilių pervežimo verslo valdymo sistemos „Brunas.lt“ komanda.
Startuolius subūrusi programa kvies į interaktyvias verslo dirbtuvęs, mentorystės programą, susitikimus su investuotojais ir antrepreneriais. Šio rudens ciklo dalyviai – jau ketvirtoji Kauno mokslo ir technologijų parko organizuojamos pre-akceleravimo programos laida. 2018 m. ši antreprenerystės ir naujų produktų vystymo programa „EVOLUT 4.0“ Tarptautinės mokslo ir technologijų parkų asociacijos (IASP) buvo pripažinta inovatyviausia pasaulyje.