Pandemijos poveikis darbo rinkai keičia pasiūlą ir paklausą ir dar labiau išryškina linijinės ekonomikos trūkumus. Europos organizacijų konsorciumas „Circular HRM“, į kurį įsitraukė ir Kauno MTP, ragina atsižvelgti į besikeičiančius darbo rinkos poreikius ir, taikant inovacijas žmogiškųjų išteklių srityje, įveikti iššūkius popandeminiu laikotarpiu. Naujas požiūris į žmogiškųjų išteklių valdymą turi būti taikomas tam, kad žiedinė ekonomika galėtų padėti spręsti ir socialines problemas.
„Circular HRM“ iniciatyva siekiama paskatinti Europos įmones taikyti tvarios žmogiškųjų išteklių vadybos principus, užtikrinančius nuolatinį įgūdžių ir kompetencijų tobulinimą darbo vietoje ir palaikančius tvarų verslo bei šalies vystymąsi. Nors iniciatyva gimė prieš Covid-19 pademiją, jos svarba itin išryškėja šiuo laikotarpiu.
Europos organizacijų konsorciumas „Circular HRM“ koordijuoja Belgijos įstaiga „Pour la Solidarité“, apjungianti bendradarbiaujančius partnerius Airijoje, Belgijoje, Ispanijoje, Lietuvoje, Italijoje ir Šiaurės Makedonijoje. Iniciatyvos dalyviai siekia susisteminti jau taikomus tvarios žmogiškųjų išteklių vadybos principus ir parengti šių principų taikymo veiksmų planą įmonėms sukurdami mokymo programas ir e. mokymosi bei žinių dalijimosi platformą.
Konsorciumą sudarančio organizacijos viliasi užtikrinti tęstinį darbuotojų žinių, įgūdžių ir kompetencijų tobulinimą darbo vietose palaikant tvarius ir atsakingus verslus bei šalių vystymąsi. Visa tai galėtų sumažinti linijinės ekonomikos sąlygotas problemas, tokias kaip nedarbas, įgūdžių trūkumas ir neatitikimas darbo rinkos poreikiams, stresas ir depresija darbo vietose ir kitas. Taikant žiedinės ekonomikos principus darbo rinkoje, visuomenė iššūkius įveiktų tvaresniais ir mažiau neigiamų pasekmių sąlygojančiais sprendimais.